Mariusz Dąbrowski

Pan Mariusz Dąbrowski należy do młodego pokolenia terapeutów medycyny holistycznej, którzy łączą intuicyjne umiejętności rozpoznawania zaburzeń w ciele bazując na medycynie energetycznej z gruntownym wykształceniem anatomicznym. Współtworzy Studio Medycyny Holistycznej oraz Centrum Szkoleniowe Holistykaa także prowadzi gabinet w Rzeszowie gdzie pomaga pozbyć się uporczywego bólu kręgosłupa, mięśni i stawów, specjalizując się w chiropraktyce i szeroko pojętej terapii manualnej oraz masażu. Pan Mariusz identyfikuje przyczyny i problemy oraz codzienne niewłaściwe wzorce postępowania na wszystkich płaszczyznach: fizyczny, emocjonalny i duchowy. Absolwent Akademii Chiropraktyki w Toruniu, uczeń wybitnych terapeutów pracujących w kraju i za granicą, uczestnik wielu kursów i warsztatów doskonalących. Zaangażowanie Pana Mariusza oraz serce i chęć niesienia pomocy docenili liczni pacjenci, co znajduje potwierdzenie w opiniach zamieszczanych na różnych portalach internetowych, forach i księgach gości. Uśmiech i miłe słowo, które ofiaruje p. Mariusz każdemu pacjentowi podparte solidną dawką wiedzy i 12 letniej praktyki gabinetowej przynoszą efekty – zdrowie pacjenta i powrót do codziennych obowiązków, a nierzadko też uniknięcie poważnych zabiegów medycznych. 

W 2020 roku Pan Mariusz został powołany na zastępcę przewodniczącego komisji egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w zawodzie Naturopata w Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej w Lublinie (kadencja do 2028 r.)

W 2023 roku Pan Mariusz został powołany na zastępcę przewodniczącego komisji egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w zawodzie Bioenergoterapeuta w Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej w Lublinie (kadencja do 2028 r.)

Należy do stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy oraz pełnił funkcję V-ce Prezesa stowarzyszenia certyfikowanych praktyków masażu tkanek głębokich: International Association of Deep Tissue Massage.

Prowadzi szkolenia/zajęcia teoretyczne i praktyczne z Naturoterapii (Naturopaty) w Centrum Szkoleniowym Holistyka przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w Izbach Rzemieślniczych. Codzienne doświadczenia praktyczne i wysnute autorskie przemyślenia zmotywowały Pana Mariusza do podzielenia się wiedzą na kursach i warsztatach.

Od 15 lat pasjonuje się numerologią, runami i radiestezją. 

W wolnych chwilach pogłębia zainteresowania geografią.

mgr Mariusz Dąbrowski

tel. 693 548 858
mariusz.db@poczta.fm

Gabinet Rzeszów

referencje:

Mistrz Naturopata (Naturoterapii) – nr dyplomu 10726/2017
(egzamin państwowy mistrzowski w 2017 r., czeladniczy w 2015 r.: Izba Rzemieślnicza Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie)
Dypl. Chiropraktyk – Certyfikat Kompetencji  nr 138
(egzamin Akademia Chiropraktyki w Toruniu w 2016 r.)
Dypl. Biomasażysta – Certyfikat nr 040/2013
(egzamin: Polskie Centrum Ustawicznego Kształcenia Dorosłych „Radius” w 2013 r.)
Dypl. Bioenergoterapeuta i Radiesteta
Dypl. Terapeuta manualny z zakresu: 
– MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH I ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE,
– ROLFING oraz S.O.T. (USA)
– MOBILIZACJI I MANIPULACJI KRĘGOSŁUPA I STAWÓW OBWODOWYCH
– PINOTERAPIA
 • Absolwent Akademii Chiropraktyki dr n. med. DC Henryka Dyczka, z/s w Toruniu (2015-2016 r.)
 • Uczestnik szkolenia Amerykańskiej Chiropraktyki SOT oraz Rolfingu (120 h) u Dr Chiropraktyki Kala Sellersa DC, MH, MT (Star Valley Herbal College) (2017 i 2019 r.)
 • Ukończył 3 stopniowy kursu Bioenergoterapii  i Naturopatii oraz warsztatów doskonalących i rozwoju osobistego (130 h) u Pana Jerzego Strączyńskiego (2018 – 2023 r.)
 • Uczestnik kursów i warsztatów Runicznych (80h) u Pani Ewy Kulejewskiej (2016-2017 r.)
 • Uczestnik kursu zawodowego Biomasażu (30h) – Polskie Centrum Ustawicznego Kształcenia Dorosłych „RADIUS” (2013 r.)
 • Uczestnik kursu zawodowego Radiestezji (100h) – Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Holistyka (2017-2018 r.)
 • Uczestnik szkolenia:
  • Igłoterapia i Terapia Manualna w ujęciu klinicznym oraz Terapia Zatok (90h) – Fizjopassion (2018-2019 r.)
  • Pinoterapia (24h) oraz warsztatów: Wybrane techniki manipulacji stawów kręgosłupa oraz Zastosowanie technik zwarć w ciężkich dolegliwościach narządu ruchu (30h) – Medycyna Manualna Radosław Składowski (2019 r.)
  • Medycyna Manualna (100h) u lek. med. ortopedy traumatologa Radosława Składowskiego (2019 r.) oraz Klucz Geodynamiczny Bieleckiego (GRAL) w terapii manualnej (50h) u dr Aleksandra Bieleckiego D.O. (2019-2020 r.)
  • Masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo – powięziowego (200h) – masaztkanekglebokich.pl; neuroprojekt.pl (projektmasaż.pl); Centrum Szkoleniowe Rafał Uryzaj (2016-2017 r.)
 • Uczestnik kursu:
  • Akupunktura pięciu elementów – dr n.med. Henryk Dyczek (2021 r.)
  • Terapia manualna kręgosłupa – Fizjokursy (2016-2017 r.)
  • Diagnostyka obrazowa narządu ruchu dla chiropraktyków u dr Piotr Godek (2016 r.)
  • Pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu (80h) – Ośrodek Szkolenia Rzemiosła – Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie (2017 r.)
 • Uczestnik kursów online i webinarów:
  • Radiologia w praktyce Fizjoterapeuty oraz Bóle głowy – Radosław Składowski (2020-2021 r.)
  • Ostry Dysk – jak ugasic pożar?; Wywiad i badanie trzewne w praktyce; Wady postawy – Fizjopassion
 • Ukończył Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z zakresu BLS AED i stanów zagrożenia życia.Mariusz Dąbrowski prowadzący zajęcia w Centrum Szkoleniowe Holistyka

Dyplomy, certyfikaty, zdjęcia poświadczające wiedzę zdobytą podczas edukacji oraz na profesjonalnych szkoleniach: